Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia

 Webnoviny   5. máj 2022  104
Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia

5.5.2022 (Webnoviny.sk) - Britská armáda v súčasnosti neočakáva, že by vojenské cvičenia v Bielorusku predstavovali hrozbu pre Ukrajinu. Ministerstvo obrany v Londýne vo štvrtok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo, že Rusko sa pravdepodobne pokúsi zveličiť hrozbu, ktorú tieto manévre pre Ukrajinu predstavujú, „aby upevnilo ukrajinské sily na severe a zabránilo im, aby sa zapojili do bitky o Donbas“. Odchýlka od bežnej cvičebnej aktivity sa neočakáva, konštatoval rezort.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktBritské ministerstvo obrany vydalo stanovisko po tom, ako Bielorusko oznámilo bleskové vojenské cvičenia. To vyvolalo podozrenie na Ukrajine, pretože Rusko použilo Bielorusko na presunutie vojsk na začiatku vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.