Streda, 17. august 2022
Jasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália

 Webnoviny   8. jún 2022  96
Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, upravila svoj softvér pre Svetový potravinový program (WFP), aby tejto organizácii pomohla s núdzovými dodávkami na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Predpokladá sa, že vďaka technológii upravenej na mieru, ktorú testujú v meste Dnipro v centrálnej Ukrajine, bude distribúcia pomoci pružnejšia.

Dodávky sa budú presúvať v menších vozidlách, ktoré bude riadiť viac vodičov. V prípade väčších nákladných áut je totiž riziko útoku a okrem toho ťažšie prekonávajú poškodené úseky ciest. Informuje o tom portál bbc.com.

„Ušetrí nám to čas, ušetrí nám to peniaze, ušetrí nám to energiu,“ povedal pre BBC šéf WFP David Beasley. Ak bude testovanie v meste Dnipro úspešné, rozšíri sa používanie upravenej technológie firmy Uber do štyroch ďalších ukrajinských miest. WFP uviedol, že plánuje poskytovať pomoc trom miliónom Ukrajincov mesačne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, WFP Svetový potravinový program
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.