Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Vo Veľkej Británii prudko stúplo domáce násilie, pribudlo viac obetí

 Webnoviny  27. apríl 2020  89
Vo Veľkej Británii prudko stúplo domáce násilie, pribudlo viac obetí

27.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britskí poslanci vyzývajú vládu, aby prijala urgentné kroky na boj proti domácemu násiliu. Dôvodom je správa, ktorá zistila, že volania na tiesňovú linku pomoci pre obete domáceho násilia stúpli počas pandémie koronavírusu o 49 percent.

Príslušný parlamentný výbor pre domáce záležitosti sa tiež odvolal na prieskum, podľa ktorého v dôsledku domáceho násilia zomrelo v období od zavedenia obmedzení, teda od 23. marca až do 12. apríla, najmenej 16 detí a žien. To je dvakrát viac ako za priemerné 21-dňové obdobie za posledné desaťročie.

Viac o téme: Koronavírus


Predsedníčka výboru Yvette Cooperová v tejto súvislosti v pondelok uviedla, že je potrebné prijať urgentné opatrenia na ochranu obetí násilia. Výbor tiež vyzval na zriadenie mimoriadneho fondu na ochranu zraniteľných žien a detí a zabezpečenie urgentnej pomoci obetiam počas súčasných obmedzení.

Viac k témam: COVID-19, domáce násilie, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Veľkej Británii prudko stúplo domáce násilie, pribudlo viac obetí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.