Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Vo Veľkej Británii prebehla operácia Interflex, výcvik tam absolvovalo 5-tisíc ukrajinských vojakov (foto)

 Webnoviny  14. september 2022  41
Vo Veľkej Británii prebehla operácia Interflex, výcvik tam absolvovalo 5-tisíc ukrajinských vojakov (foto)

14.9.2022 (Webnoviny.sk) - Takmer päťtisíc ukrajinských vojakov absolvovalo výcvik v Spojenom kráľovstve. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Do operácie Interflex sa zapojili inštruktori z Kanady, Holandska, Nového Zélandu, Ukrajiny a taktiež Spojeného kráľovstva. Ukrajinskí vojaci získali základné vedomosti, zručnosti a schopnosti v taktickej medicíne, ženijnej, požiarnej, psychologickej a taktickej príprave vrátane vedenia útočných a obranných akcií v urbanizovanom území.

„Operácia Interflex je jedným z príkladov medzinárodnej podpory našej krajine a presvedčivým dôkazom toho, že Ukrajina nie je v boji proti ruskej agresii sama,“ uviedol generálny štáb.Viac k témam: operácia Interflex, rusko-ukrajinský konflikt, Výcvik vojakov
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Veľkej Británii prebehla operácia Interflex, výcvik tam absolvovalo 5-tisíc ukrajinských vojakov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.