Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Vo veku 56 rokov zomrela Tatjana Patitz, jedna z piatich „pôvodných“ supermodeliek

 Webnoviny  12. január 2023  79
Vo veku 56 rokov zomrela Tatjana Patitz, jedna z piatich „pôvodných“ supermodeliek

12.1.2023 (Webnoviny.sk) - Vo veku 56 rokov zomrela modelka Tatjana Patitz. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na jej modelingovú agentúru.

Príčinou bola choroba


Rodáčka z Nemecka žila v čase úmrtia v Kalifornii. Príčinu jej smrti nezverejnili, agentúre AP jej agentka povedala len, že príčinou bola choroba.

Patitz, ktorá sa preslávila v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, sa stala jednou z najvýznamnejších supermodeliek desaťročia a objavila sa aj v hudobných videoklipoch Duran Duran a legendárnom Freedom! '90 Georgea Michaela.

Slávna obálka Vogue


Patitz sa narodila v roku 1966 v Hamburgu estónskej matke a nemeckému otcovi. Jej rodina sa čoskoro presťahovala do Švédska, kde sa ako 17-ročná prihlásila do súťaže, v ktorej skončila tretia a ešte niekoľko rokov trvalo, kým sa jej kariéra naplno rozbehla.

V roku 1988 ju však už fotil prestížny módny fotograf Peter Lindbergh a v roku 1990 sa objavila na slávnej obálke britského Vogue po boku ďalších supermodeliek - Cindy Crawford, Naomi Campbell, Lindy Evangelisty a Christy Turlington, čím potvrdila svoj status ako jednej z piatich „pôvodných“ supermodeliek deväťdesiatych rokov. Pracovala na kampaniach pre Chanel, Calvin Klein alebo Versace.

Viac k témam: Modelka, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo veku 56 rokov zomrela Tatjana Patitz, jedna z piatich „pôvodných“ supermodeliek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.