Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -8,2 °C
Mimoriadne správy

Víťazstvo Bidena v prezidentských voľbách potvrdila aj Pensylvánia, Trump neuspel so sťažnosťou

 Webnoviny  24. november 2020  58
Víťazstvo Bidena v prezidentských voľbách potvrdila aj Pensylvánia, Trump neuspel so sťažnosťou

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Pensylvánia potvrdili víťazstvo Joea Bidena v prezidentských voľbách. V utorok to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil tamojší guvernér Tom Wolf.

Demokratický politik uviedol, že "tak, ako si to vyžaduje federálne právo", podpísal príslušný dokument pre voliteľov Joea Bidena a jeho viceprezidentky Kamaly Harrisovej.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USA


Ako pripomína agentúra AP, dosluhujúci prezident Donald Trump urobil z Pensylvánie ústredný bod svojich neúspešných právnych krokov v snahe o neplatnosť výsledkov volieb.

Biden vo voľbách získal 306 voliteľov, zatiaľ čo Trump ich má na konte 232. Prezidentské voľby tradične vyhráva kandidát s najmenej 270 hlasmi zo Zboru voliteľov, ktorý má 538 členov zastupujúcich jednotlivé štáty. Pennsylvánia má 20 voliteľov.

Zdroj: Webnoviny.sk - Víťazstvo Bidena v prezidentských voľbách potvrdila aj Pensylvánia, Trump neuspel so sťažnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.