Nedeľa, 17. január 2021
Zamračené  -5,7 °C
Mimoriadne správy

Babiš chce pred Vianocami dopriať Čechom antigénové testovanie, aby mohli uvoľniť obmedzenia

 Webnoviny  24. november 2020  77
Babiš chce pred Vianocami dopriať Čechom antigénové testovanie, aby mohli uvoľniť obmedzenia

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš chce, aby sa ľudia mohli pred Vianocami zadarmo otestovať antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Preto je podľa neho nutné, aby české ministerstvo zdravotníctvo čo najskôr predložilo plán antigénového testovania. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

"Bol by som veľmi rád, aby sme umožnili všetkým občanom aspoň týždeň či desať dní pred Vianocami sa nechať dobrovoľne a zadarmo testovať antigénovými testami," povedal Babiš v utorok na veliteľskom zhromaždení armády. Ako ďalej uviedol, predpokladom je, aby sa Česká republika dostala do tretieho stupňa v rámci protiepidemického systému a ľudia sa mohli viac zhromažďovať.

Viac o téme: Koronavírus"Bola by to dobrá vec, bolo by to efektívne," skonštatoval predseda českej vlády s tým, že by o antigénové testovanie, ktoré je lacnejšie ako PCR testy, podľa neho mohol byť záujem a rezort zdravotníctva ho musí pripraviť.

Od armády očakáva Babiš súčinnosť. Na zhromaždení jej však aj poďakoval za doterajšiu spoluprácu pri zvládaní epidémie koronavírusu.

Viac k témam: antigénové testy, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš chce pred Vianocami dopriať Čechom antigénové testovanie, aby mohli uvoľniť obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.