Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

Vietnam vyhlásil lockdown v hlavnom meste Hanoj, otvorené sú len nemocnice a nevyhnutné prevádzky

 Webnoviny  24. júl 2021  89
Vietnam vyhlásil lockdown v hlavnom meste Hanoj, otvorené sú len nemocnice a nevyhnutné prevádzky

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vo vietnamskom hlavnom meste Hanoj začal pre väčšie šírenie koronavírusu v krajine od soboty platiť 15-dňový lockdown. Ľudia sa tak môžu na verejnosti schádzať len vo dvojiciach a otvorené môžu byť len vládne úrady, nemocnice a nevyhnutné prevádzky.

Viac o téme: Koronavírus


Tento týždeň už v meste pre nárast prípadov pozastavili všetky vonkajšie aktivity a nariadili zatvorenie podnikov, ktoré nie sú nevyhnutné. V piatok v Hanoji potvrdili 70 infekcií, čo je najvyšší počet v meste.

Celkovo vo Vietname zaznamenali za ostatných 24 hodín 7 295 prípadov nákazy koronavírusom. Takmer 5 000 z nich je z Hočiminovho Mesta, ktoré tiež predĺžilo svoj lockdown do 1. augusta.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Vietnam vyhlásil lockdown v hlavnom meste Hanoj, otvorené sú len nemocnice a nevyhnutné prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.