Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Francúzi opäť protestujú proti pandemickým opatreniam, nahneval ich návrh certifikátov o zdravotnom stave (video)

 Webnoviny  24. júl 2021  304
Francúzi opäť protestujú proti pandemickým opatreniam, nahneval ich návrh certifikátov o zdravotnom stave (video)

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Krajne pravicoví aktivisti a členovia hnutia žltých viest vo Francúzsku protestujú proti návrhu zákona, ktorý vyžaduje od ľudí pri vstupe do reštaurácií a ďalších priestorov certifikáty o zdravotnom stave a prikazuje povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 všetkých pracovníkov v zdravotníctve.

Viac o téme: Koronavírus


Demonštranti pochodovali Parížom a skandovali „sloboda, sloboda“. Je to jedna z viacerých demonštrácií naplánovaných na sobotu.

Počet prípadov rastie


O návrhu v sobotu rokujú členovia francúzskeho Senátu. Dolná komora parlamentu ho schválila v piatok.

Francúzsko zažíva nárast nových prípadov nákazy koronavírusom a na vzostupe sú aj hospitalizácie. Vláda sa usiluje urýchliť očkovanie, aby ochránila zraniteľných obyvateľov i nemocnice a tiež, aby predišla novým lockdownom.

Protesty boli aj minulý víkend


Väčšina francúzskych dospelých je už plne zaočkovaná a prieskumy verejnej mienky naznačujú, že väčšina Francúzov podporuje nové opatrenia.

S pandemickými opatreniami však nesúhlasia všetci. Minulý víkend protestovalo proti opatreniam naprieč Francúzskom viac ako 100-tisíc ľudí, medzi ktorými boli krajne pravicoví politici, aktivisti a tiež ľudia, ktorí sú nespokojní s prezidentom Emmanuelom Macronom pre ďalšie rôzne dôvody, pripomína agentúra AP.Viac k témam: Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, očkovanie proti koronavírusu, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzi opäť protestujú proti pandemickým opatreniam, nahneval ich návrh certifikátov o zdravotnom stave (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.