Sobota, 23. október 2021
Zamračené  5,3 °C
Mimoriadne správy

Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služieb

 Webnoviny  12. apríl 2021  95
Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služieb

12.4.2021 (Webnoviny.sk) - Lockdown, ktorý sa mal vo rakúskej Viedni skončiť v nedeľu 18. apríla, bude predbežne trvať do 2. mája. Oznámil to v pondelok viedenský starosta Michael Ludwig.

Viac o téme: Koronavírus


Tento krok znamená, že väčšina obchodov a služieb v rakúskej metropole zostane naďalej zatvorená. O niečo skôr, a to 26. apríla, sa otvoria školy, ktoré budú dovtedy fungovať v režime dištančného vzdelávania.

Rozhodnutiu o lockdowne predchádzali konzultácie s odborníkmi. Tie sa týkali najmä situácie vo viedenských nemocniciach. Počet ľudí hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti podľa agentúry APA dosiahol nový rekord, aktuálne ich je takmer 250.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, lockdown, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.