Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Princovia William a Harry si budú pamätať starého otca ako služobníka vlasti i šampióna v grilovaní a žartoch

 Webnoviny  12. apríl 2021  78
Princovia William a Harry si budú pamätať starého otca ako služobníka vlasti i šampióna v grilovaní a žartoch

12.4.2021 (Webnoviny.sk) - Britskí princovia William a Harry vydali v pondelok samostatné vyhlásenie, v ktorom vzdali úctu svojmu dedkovi, princovi Filipovi, ktorý minulý týždeň zomrel vo veku 99 rokov.

William, v poradí druhý následník na britský trón po svojom otcovi - princovi Charlesovi, sa zaviazal naďalej podporovať kráľovnú Alžbetu II.. Starého otca označil ako „mimoriadneho človeka“ a taktiež poznamenal, že dedko mu bude chýbať.

Storočie života môjho starého otca by sa dalo popísať ako služba svojej vlasti a Commonwealthu, svojej manželke a kráľovnej, a našej rodine,“ uviedol William na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Kancelária princa Harryho tiež vydala vyhlásenie, v ktorom opísal Filipa ako muža, ktorý bol „autenticky sám sebou“. Harry povedal, že dedka si bude pamätať ako šampióna v grilovaní či rôznych žartoch.

Viac k témam: Úmrtie britského princa Filipa
Zdroj: Webnoviny.sk - Princovia William a Harry si budú pamätať starého otca ako služobníka vlasti i šampióna v grilovaní a žartoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.