Piatok, 29. máj 2020
Oblačno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Video: Tropická búrka Humberto zasiahla Bahamy a môže sa zmeniť na hurikán

 Webnoviny  15. september 2019  358
Video: Tropická búrka Humberto zasiahla Bahamy a môže sa zmeniť na hurikán

15.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tropická búrka Humberto zasiahla severozápadnú časť Bahám, ktorú nedávno zdevastoval hurikán Dorian.

Po silnom daždi sa Humberto presunul na severozápad od ostrova Great Abaco a pohyboval sa rýchlosťou deväť kilometrov za hodinu.

Bahamská vláda už večer zrušila varovanie pred tropickou búrkou. Podľa meteorológov z Humberta môže v nedeľu vzniknúť hurikán, ktorý však neohrozí pevninu.

Bahamy navštívil Generálny tajomník OSN António Guterres, aby podporil humanitárnu pomoc po ničivom hurikáne Dorian, ktorý zanechal tisíce ľudí bez jedla, vody a strechy nad hlavou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Dorian (fotografie)

Na zozname nezvestných je 1300 osôb. Úrady však tvrdia, že niektorí ľudia sa ešte stále môžu nachádzať v úkrytoch a nedali o sebe vedieť. Oficiálny počet mŕtvych je 50.Viac k témam: hurikán Dorian, tropická búrka, tropická búrka Humberto
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Tropická búrka Humberto zasiahla Bahamy a môže sa zmeniť na hurikán © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.