Piatok, 29. máj 2020
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Iránska vláda odmietla obvinenie USA z útokov v Saudskej Arábii

 Webnoviny  15. september 2019  387
Video: Iránska vláda odmietla obvinenie USA z útokov v Saudskej Arábii

15.9.2019 (Webnoviny.sk) - Iránske ministerstvo zahraničných vecí odmietlo obvinenie Spojených štátov amerických, podľa ktorých stojí za sobotnými útokmi na ropné zariadenia v Saudskej Arábii práve Irán. Ministerstvo vyhlásilo, že je to len súčasť americkej politiky, ktorá je plná "maximálnych klamstiev".

Americký minister zahraničia Mike Pompeo obvinil z útoku Teherán. Podľa neho nie je žiaden dôkaz o tom, že by drony prileteli z Jemenu. Práve tamojší rebeli húsíovia, ktorých podporuje Irán, sa prihlásili k útokom, pričom uviedli, že poslali desať dronov.

Saudskoarabské ministerstvo pre energie potvrdilo, že v dôsledku útokov znížili produkciu ropy na polovicu. Podľa niektorých odborníkov to môže mať veľký vplyv na ceny ropy vo svete.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.Viac k témam: drony, húsíovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Iránska vláda odmietla obvinenie USA z útokov v Saudskej Arábii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.