Streda, 22. január 2020
Jasno  -2 °C
Mimoriadne správy

Video: Tajfún prešiel popri pobreží Južnej Kórey a zabil dvoch ľudí, tisícky domovov sú bez elektriny

 Webnoviny   7. september 2019  36
Video: Tajfún prešiel popri pobreží Južnej Kórey a zabil dvoch ľudí, tisícky domovov sú bez elektriny

7.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tajfún, ktorý v sobotu prešiel popri pobreží Južnej Kórey, zabil najmenej dvoch ľudí. Sedemdesiatpäťročná žena v meste Porjong podľahla zraneniam po tom, ako ju silný vietor sfúkol a vrazil do 30 metrov vzdialenej steny a v meste Inčchon zahynula 38-ročná osoba po tom, ako sa na ňu zrútila stena na nemocničnom parkovisku.

Juhokórejská vláda informovala, že zdravotníci ošetrili najmenej osem ľudí so zraneniami. Búrka tiež prerušila dodávky elektriny do viac ako 57-tisíc domovov po celej krajine.

Podľa juhokórejskej meteorologickej agentúry sa búrka pohybuje na sever rýchlosťou 49 kilometrov za hodinu a vietor dosahuje rýchlosť 133 kilometrov za hodinu. Popoludní mal tajfún podľa predpovedí zasiahnuť Severnú Kóreu.Viac k témam: tajfún
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Tajfún prešiel popri pobreží Južnej Kórey a zabil dvoch ľudí, tisícky domovov sú bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.