Piatok, 13. december 2019
Oblačno  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Video: Stovky ľudí opäť demonštrovali v Moskve na podporu opozičný kandidátov do dumy

 Webnoviny  16. júl 2019  42
Video: Stovky ľudí opäť demonštrovali v Moskve na podporu opozičný kandidátov do dumy

16.7.2019 (Webnoviny.sk) - Zhruba tisíc ľudí v pondelok opäť demonštrovalo v Moskve na podporu kandidatúry opozičných kandidátov do moskovskej mestskej rady, takzvanej Moskovskej dumy.

Išlo už o druhý deň týchto protestov, pričom počas nedeľňajšej demonštrácie policajti zatkli zhruba 40 jej účastníkov a jeden z nich stále zostáva vo väzbe.

Stúpenci opozície protestujú proti postupu volebnej komisie, ktorá minulý týždeň oznámila, že veľký počet podpisov, ktoré opoziční kandidáti vyzbierali od občanov na podporu svojej kandidatúry, je údajne falošných či z iných dôvodov neplatných.

Hoci komisia zatiaľ neoznámila, že týchto kandidátov nepustí k septembrovým voľbám, jej minulotýždňové vyjadrenia to podľa opozičných médií naznačujú.Viac k témam: Moskva, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Stovky ľudí opäť demonštrovali v Moskve na podporu opozičný kandidátov do dumy © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.