Piatok, 13. december 2019
Oblačno  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Európska únia poskytne Srí Lanke miliónovú protiteroristickú pomoc

 Webnoviny  15. júl 2019  49
Európska únia poskytne Srí Lanke miliónovú protiteroristickú pomoc

15.7.2019 (Webnoviny.sk) - Európska únia v pondelok oznámila, že odklepla Srí Lanke balík protiteroristickej pomoci v hodnote 8,5 milióna eur. Pomoc nasleduje po veľkonočných útokoch, ktoré si vyžiadali viac než 250 mŕtvych. Predstavitelia únie o útokoch v pondelok rokovali so srílanským ministrom zahraničných vecí Ahmedom A. Džavádom.

Zástupcovia EÚ pritom podčiarkli "význam efektívnej koordinácie protiteroristického úsilia s dôrazom na prevenciu násilného extrémizmu", uvádza sa v európskom stanovisku. Balík pomoci dostane Srí Lanka prostredníctvom Rozvojového programu OSN a Úradu OSN pre drogy a kriminalitu.

Bombové útoky z 21. apríla na tri kostoly a tri hotely si vyžiadali 259 mŕtvych a vyše 500 zranených. Na masakre sa podieľalo celkovo deväť útočníkov vrátane jednej ženy. K útokom, ktoré vykonala miestna zradikalizovaná skupina, sa prihlásil Islamský štát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Srí Lanku zasiahla séria výbuchov

Viac o téme: Útok na Srí LankeViac k témam: Európska únia, teroristický útok, útok na Srí Lanke
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia poskytne Srí Lanke miliónovú protiteroristickú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.