Streda, 22. január 2020
Jasno  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Video: Princezná Charlotte začala chodiť do školy, podľa princa Williama bola nadšená

 Webnoviny   5. september 2019  40
Video: Princezná Charlotte začala chodiť do školy, podľa princa Williama bola nadšená

5.9.2019 (Webnoviny.sk) - Britská princezná Charlotte vo štvrtok začala chodiť do školy. Do Thomas's School v londýnskom obvode Battersea ju odprevadili rodičia a jej starší brat, šesťročný princ George, ktorý navštevuje to isté zariadenie.

Princ William uviedol, že jeho dcéra je "naozaj nadšená" z toho, že začala chodiť do školy. Svoju rodinu priviezol sám vojvoda z Cambridgea.

BBC už zverejnila aj fotografie, na ktorých sa štvorročná princezná v školskej uniforme stretla pri bočnom vchode s riaditeľkou Helen Haslem. Tá v septembri 2017 vítala aj malého Georgea. Školu navštevuje približne 560 detí vo veku od štyroch do 13 rokov.

Charlotte Elizabeth Diana je druhým potomkom princa Williama a jeho manželky Catherine, ktorí majú aj ďalšieho syna, princa Louisa. Princezná je štvrtou v poradovníku čakateľov na britský trón. Pred ňou sú jej starý otec princ Charles, otec William a brat George.Viac k témam: kráľovská rodina
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Princezná Charlotte začala chodiť do školy, podľa princa Williama bola nadšená © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.