Nedeľa, 8. december 2019
Polojasno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Video: Hanbi sa Johnson, skandovali demonštranti na proteste proti prerušeniu činnosti parlamentu

 Webnoviny  31. august 2019  33
Video: Hanbi sa Johnson, skandovali demonštranti na proteste proti prerušeniu činnosti parlamentu

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Vo Veľkej Británii sa konajú protesty proti plánu britského premiéra Borisa Johnsona na prerušenie činnosti parlamentu. Tisícky ľudí vyšli do ulíc vo viac ako 30 mestách.

Pochodovali aj podporovatelia premiéra


Protesty sa konajú napríklad v Londýne, Manchestri, Leedse, Yorku, Belfaste, Oxforde, Edinburghu, Glasgowe, Cambridgi, Exeteri, Nottinghame, Liverpoole a Birminghame.

V Londýne demonštranti zaplnili ulicu Whitehall, kde skandovali "Hanbi sa, Boris Johnson". V štvrti Westminster pritom tiež pochodovali aj podporovatelia premiéra. V Glasgowe sa zase počas protestu demonštrantom prihovoril líder Labouristov Jeremy Corbyn.

Demonštrácie zorganizovala antibrexitová skupina Another Europe is Possible. Podľa nej sa protesty uskutočnia aj v Amsterdame, Berlíne a Rige.

Ostrá kritika poslancov


Johnsonove rozhodnutie v septembri pozastaviť činnosť parlamentu sa stretlo s ostrou kritikou poslancov a oponentov odchodu Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody. Niektorí poslanci chcú počas týždňa predstaviť návrh zákona, aby zabránili takémuto brexitu.

Plán prerušiť rokovania parlamentu napadli aj v troch prípadoch na súde. Ak by sa však prerušenie uskutočnilo podľa očakávaní, parlament by nezasadol 23 dní. Odchod Veľkej Británie z Európskej únie je naplánovaný na 31. októbra. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.Viac k témam: Brexit, britský premiér, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Hanbi sa Johnson, skandovali demonštranti na proteste proti prerušeniu činnosti parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.