Piatok, 13. december 2019
Oblačno  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Video: Enviroaktivisti blokujú cesty v britských mestách, začali päťdňové „letné povstanie“

 Webnoviny  15. júl 2019  46
Video: Enviroaktivisti blokujú cesty v britských mestách, začali päťdňové „letné povstanie“

15.7.2019 (Webnoviny.sk) - Environmentálni aktivisti z hnutia Extinction Rebellion blokujú cesty vo viacerých britských mestách na protest proti nečinnosti vlády v boji proti klimatickým zmenám. S pomocou piatich farebných lodí blokujú premávku v Cardiffe, Glasgowe, Bristole, Leedse a Londýne.

Solidarita s ďalšími aktivistami


Každá z lodí nesie meno po environmentálnom aktivistovi a tiež posolstvo, aby úrady "konali teraz". Extinction Rebellion tvrdí, že začali päťdňové "letné povstanie".

Demonštranti podľa Extinction Rebellion "požadujú, aby právny systém v tejto kríze prevzal zodpovednosť a zaistil bezpečnosť budúcich generácií vytvorením zákona o ekocíde". Tiež vyjadrujú solidaritu s ďalšími aktivistami za boj proti klimatickým zmenám po celom svete, ktorí "obetovali svoju slobodu v boji za klimatickú spravodlivosť".

Požadujú zamietnutie prípadov zadržaných


Hnutie, ktoré vyzýva vládu na vyhlásenie klimatického stavu núdze, už v apríli usporiadalo 11-dňový protest, ktorý ochromil viaceré časti Londýna.

Polícia počas neho zatkla zhruba tisíc ľudí. Niektorí z nich už sa pre porušovanie verejného poriadku postavili minulý týždeň pred súd. Demonštranti požadujú zamietnutie prípadov všetkých zadržaných.Viac k témam: aktivisti, klimatické zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Enviroaktivisti blokujú cesty v britských mestách, začali päťdňové „letné povstanie“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.