Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Polícia v Turíne objavila tajné zásoby automatických zbraní, raketovú strelu aj nacistické plakety

 Webnoviny  15. júl 2019  19
Polícia v Turíne objavila tajné zásoby automatických zbraní, raketovú strelu aj nacistické plakety

15.7.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti v severnom Taliansku zadržali troch mužov po tom, čo objavili tajné zásoby automatických zbraní, raketovú strelu a plakety s nacistickými symbolmi. Nálezy podľa polície pramenili z vyšetrovania Talianov, ktorí sa zúčastnili na povstaní na východe Ukrajiny podporovanom Ruskom.

Polícia v Turíne v pondelok oznámila, že jeden zo zadržaných mužov v roku 2001 neúspešne kandidoval to talianskeho senátu za neofašistickú stranu Forza Nuova.

V jeho dome v Gallarate našli muži zákona deväť útočných pušiek, 30 loveckých pušiek a bajonetov a tiež muníciu a starožitné nacistické plakety s hákovými krížmi.

Dvoch ďalších mužov zadržali po tom, čo polícia v hangári na letisku objavila raketu francúzskej výroby. Tú podozriví podľa všetkého chceli predať.

Viac k témam: talianska polícia, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Turíne objavila tajné zásoby automatických zbraní, raketovú strelu aj nacistické plakety © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.