Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  20,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Do Berlína mieria tisíce traktorov, budú protestovať proti poľnohospodárskej politike

 Webnoviny  26. november 2019  64
Video: Do Berlína mieria tisíce traktorov, budú protestovať proti poľnohospodárskej politike

26.11.2019 (Webnoviny.sk) - Do centra Berlína mieria tisíce traktorov a farmárov, ktorí sa chcú zúčastniť na proteste proti vládnej poľnohospodárskej politike. Polícia uviedla, že na utorňajšom podujatí očakávajú účasť približne desaťtisíc farmárov a tiež päťtisíc traktorov. Demonštrujúci plánujú zablokovať niektoré časti hlavného mesta traktormi, ktoré sa stretnú pri Brandenburskej bráne.

Kancelárka Angela Merkelová v septembri oznámila niekoľko opatrení týkajúcich sa obmedzení používania pesticídov a herbicídov na ochranu hmyzu a tiež používania hnojív, čím chcú zase chrániť podzemnú vodu.

Farmári tvrdia, že opatrenia sú veľmi prísne a vláda by podľa nich mala na ochrane životného prostredia spolupracovať aj s nimi a ochranármi. Merkelová pozvala lídrov hnutia na diskusiu, ktorá sa uskutoční začiatkom decembra.Viac k témam: farmári, protest, traktor
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Do Berlína mieria tisíce traktorov, budú protestovať proti poľnohospodárskej politike © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.