Štvrtok, 4. jún 2020
Polojasno  12 °C
Mimoriadne správy

Európski ministri volajú po politickom zjednotení členov NATO, len tak môže aliancia napredovať

 Webnoviny  26. november 2019  67
Európski ministri volajú po politickom zjednotení členov NATO, len tak môže aliancia napredovať

26.11.2019 (Webnoviny.sk) - Ministri zahraničných vecí Nórska a Nemecka vyzvali členov Severoatlantickej aliancie (NATO), aby boli politicky jednotní. Len tak podľa nich môže aliancia napredovať. Nórska šéfka diplomacie Ine Marie Eriksen Soreide na stretnutí v Berlíne vo štvrtok uviedla, že "všetko, čo robíme ako vojenská aliancia a sila našej vojenskej aliancie závisí od našej schopnosti byť politicky jednotní".

Nemecký minister zahraničia Heiko Maas takisto vyhlásil, že musia "zabezpečiť politickú jednotu aliancie, pretože oddelenie americkej a európskej bezpečnosti by nebolo v nikoho záujme".

Americký prezident Donald Trump opakovane kritizoval členské krajiny, že na obranu nedávajú dostatok prostriedkov. Francúzsky prezident Emmanuel Macron zase nedávno povedal, že nedostatky vo vedení zo strany USA zapríčiňujú "mozgovú smrť" NATO.

Zdroj: Webnoviny.sk - Európski ministri volajú po politickom zjednotení členov NATO, len tak môže aliancia napredovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.