Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Viac než 20-tisíc utečencov presunuli z Istambulu pre neregulovanú migráciu, mali by sa vrátiť domov

 Webnoviny  27. august 2019  36
Viac než 20-tisíc utečencov presunuli z Istambulu pre neregulovanú migráciu, mali by sa vrátiť domov

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Úrad guvernéra Istanbulu odsunul od polovice júla z mesta viac než 20-tisíc ľudí. V utorkovom stanovisku uviedol, že do záchytných centier poslal 16 423 "ilegálnych migrantov", ktorí sa v meste zdržiavali z dôvodu "neregulovanej migrácie".

Vrátiť by sa mali do svojich krajín. Okrem nich odviezli do utečeneckých táborov mimo mesta aj 4 500 doteraz nezaregistrovaných Sýrčanov. Sýrskym utečencom poskytuje Turecko "dočasnú ochranu".

Minister vnútra Süleyman Soylu minulý týždeň poukázal na to, že kapacity Istanbulu sú dávno prekročené. Oficiálne sa v meste zaregistrovalo už 500-tisíc Sýrčanov a minimálne 300-tisíc ďalších tam rovnako žije, hoci registrovaní sú v iných mestách. Ďalší nie sú v krajine registrovaní vôbec.

Viac k témam: neregulovaná migrácia, Úrad guvernéra Istanbulu, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Viac než 20-tisíc utečencov presunuli z Istambulu pre neregulovanú migráciu, mali by sa vrátiť domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.