Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Viac ako dve desiatky krajín nadviazali partnerstvo za ukončenie nadmerného odlesňovania do roku 2030

 Webnoviny   7. november 2022  36
Viac ako dve desiatky krajín nadviazali partnerstvo za ukončenie nadmerného odlesňovania do roku 2030

7.11.2022 (Webnoviny.sk) - Približne 24 krajín na čele so Spojenými štátmi a Ghanou v pondelok nadviazalo partnerstvo, ktorého cieľom je ukončiť do roku 2030 nadmerné odlesňovanie. V tejto skupine krajín sa nachádza viac ako tretina lesov na svete.

Očakáva sa, že v rámci 27. konferencie OSN o zmene klímy (COP27), ktorá sa koná v egyptskom Šarm aš-Šajchu, bude vyčlenených 3,6 miliardy dolárov zo súkromných zdrojov, čím sa celkové prostriedky na projekty súvisiace s ochranou lesov zvýšia na 23,8 miliardy dolárov.

K partnerstvu sa zatiaľ nepridali Brazília, Indonézia ani Konžská demokratická republika, tri najzalesnenejšie štáty sveta. Údajne však pokračujú diskusie o ich pripojení sa k iniciatíve.

Viac k témam: Ochrana lesov, Odlesňovanie, Zmena klímy
Zdroj: Webnoviny.sk - Viac ako dve desiatky krajín nadviazali partnerstvo za ukončenie nadmerného odlesňovania do roku 2030 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.