Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Veľvyslanci Únie súhlasili s prijatím nových sankcií voči Bielorusku, opatrenia zahŕňajú tieto kroky

 Webnoviny  26. júl 2023  85  
Veľvyslanci Únie súhlasili s prijatím nových sankcií voči Bielorusku, opatrenia zahŕňajú tieto kroky

26.7.2023 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) súhlasila s prijatím ďalších sankcií voči Bielorusku pre jeho rolu v ruskej vojne na Ukrajine. V stredu to na sociálnych médiách oznámilo španielske predsedníctvo Únie, informuje spravodajský portál CNN.

Veľvyslanci EÚ sa dnes dohodli na prijatí reštriktívnych opatrení vzhľadom na situáciu v Bielorusku a zapojenie Bieloruska do ruskej agresie proti Ukrajine,“ uviedlo predsedníctvo s tým, že opatrenia zahŕňajú zaradenie jednotlivcov a subjektov na sankčný zoznam.

Sankcie je ešte nutné formálne prijať.


Bielorusko je najbližší spojenec Ruska. Umožnilo mu napríklad z jeho územia podniknúť inváziu na Ukrajinu a Moskva tam presunula aj niektoré taktické jadrové zbrane. Bieloruské sily tiež podľa Minsku budú mať spoločný výcvik s ruskou súkromnou žoldnierskou Wagnerovou skupinou, ktorá v júni vykonala neúspešné povstanie voči Kremľu.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie voči Bielorusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Veľvyslanci Únie súhlasili s prijatím nových sankcií voči Bielorusku, opatrenia zahŕňajú tieto kroky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.