Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Veľkým nemeckým mestám pri rýchlom šírení koronavírusu pomôže armáda a zdravotnícki experti

 Webnoviny   9. október 2020  63
Veľkým nemeckým mestám pri rýchlom šírení koronavírusu pomôže armáda a zdravotnícki experti

9.10.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda ponúkne veľkým mestám pomoc armády a expertov v oblasti verejného zdravotníctva v boji proti prudkému rastu počtu prípadov koronavírusu. Oznámila to v piatok kancelárka Angela Merkelová, ktorá uviedla, že so starostami 11 veľkých miest sa dohodla na opatreniach na spomalenie šírenia vírusu.

Inštitút Roberta Kocha, ktorý zodpovedá na celoštátnej úrovni za kontrolu a prevenciu chorôb, v piatok informoval, že počas predošlého dňa sa Nemecku zistilo 4 516 nových prípadov koronavírusu a mnohé mesta dosiahli kritickú úroveň 50 nových infekcií na 100-tisíc obyvateľov.

Inštitút na základe dohody medzi kancelárkou a starostami pošle poradcov do miest, v ktorých je týždenne viac ako 35 nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Zároveň nemecká armáda poskytne týmto mestám vojakov, aby im pomáhali napríklad pri dohľadávaní kontaktov.

"Tieto dni a týždne rozhodnú, ako Nemecko pandémiu zvládne počas zimy," povedala Merkelová. Dodala, že skúsenosť z jari, kedy sa Nemecku podarilo rýchlo znížiť počet nových prípadov nákazy, ukázala, že "v žiadnom prípade nie sme bezmocní".

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľkým nemeckým mestám pri rýchlom šírení koronavírusu pomôže armáda a zdravotnícki experti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.