Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Veľký žralok na populárnej pláži smrteľne zranil 57-ročného surfera
Webnoviny 6. september 2025 242
6.9.2025 (SITA.sk) - Veľký žralok smrteľne zranil 57-ročného surfera na populárnej pláži v Sydney. Informovali o tom austrálska polícia a záchranári. Incident, ktorý je v tejto oblasti zriedkavý, vyvolal uzavretie viacerých pláží v severnej časti mesta. Muž, ktorý bol skúseným surferom, sa spolu s piatimi až šiestimi priateľmi venoval surfovaniu v Tichom oceáne pri plážach Long Reef a Dee Why.
Podľa policajného nadporučíka Johna Duncana muž pri útoku prišiel o niekoľko končatín a spolu so svojím surfom zmizol pod hladinou. Jeho telo bolo neskôr nájdené plávajúce vo vlnách. „Pár surferov ho videlo vo vode a dostal ho na breh,“ uviedol Duncan. „Bohužiaľ, v tom čase už pravdepodobne stratil veľa krvi a pokusy o oživenie boli neúspešné.“ Polícia potvrdila, že svedkovia videli v blízkosti útoku veľkého žraloka.
Odborníci vlády budú skúmať zvyšky surfboardu a telo muža, aby určili druh žraloka, ktorý útok spôsobil. Najčastejšími druhmi pri vážnych útokoch v Austrálii sú veľké biele žraloky, býčie a tigrovité žraloky.
Pláže medzi severnými predmestiami Manly a Narrabeen zostanú zatvorené najmenej 24 hodín, uviedla organizácia Surf Life Saving NSW. Jej generálny riaditeľ Steven Pearce vyzval verejnosť, aby sa vyhýbala vode a riadila sa pokynmi záchranárov.
Viac k témam: Útok žraloka, Zahraničie, Žralok
Zdroj: SITA.sk - Veľký žralok na populárnej pláži smrteľne zranil 57-ročného surfera © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO