Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Veľká skupina bývalých wagnerovcov začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, tvrdí čečenský líder Kadyrov

 Webnoviny   7. november 2023  60  
Veľká skupina bývalých wagnerovcov začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, tvrdí čečenský líder Kadyrov

7.11.2023 (SITA.sk) - Veľká skupina bývalých žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, vyhlásil čečenský líder Ramzan Kadyrov.

Výcvik wagnerovcov


Ako informoval spravodajský portál Sky News, Kadyrov na platforme Telegram napísal, že bývalí wagnerovci, ktorí „majú vynikajúce bojové skúsenosti a osvedčili sa ako statoční a výkonní bojovníci“, absolvujú intenzívny výcvik s jeho špeciálnymi silami Achmat.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Som presvedčený, že v nadchádzajúcich bitkách plne naplnia svoju povesť,“ povedal. Kadyrov uviedol, že cvičenia zahŕňajú streľbu, poľnú medicínu a výcvik ostreľovačov, guľometníkov, ženistov a delostrelcov.

Jeho tvrdenia sa nedali nezávisle overiť, uvádza Sky News. Nie je jasné, koľko bývalých wagnerovcov sa zúčastňuje na výcviku ani či zostanú s čečenskými silami, keď sa skončí.

Skupina pod kontrolou štátu


Wagnerova skupina zohrala významnú úlohu v niektorých z najzúrivejších bojov ruskej vojny na Ukrajine. Jej osud zostal neistý po tom, čo jej zakladateľ Jevgenij Prigožin v júni viedol krátku vzburu proti ruskému vojenskému veleniu a v auguste zomrel pri leteckej havárii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Ruský vodca Vladimir Putin sa následne rozhodol dostať wagnerovcov pod kontrolu štátu a nariadil im podpísať prísahu vernosti. Kremeľ tiež opakovane tvrdí, že skupina neexistuje ako právnická osoba.

Viac k témam: Čečenský vodca, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Wagnerova skupina, wagnerovci
Zdroj: SITA.sk - Veľká skupina bývalých wagnerovcov začala trénovať so špeciálnymi silami z Čečenska, tvrdí čečenský líder Kadyrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.