Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,2 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia pripravuje zoznam krajín, odkiaľ budú môcť ľudia pricestovať bez povinnosti karantény

 Webnoviny   3. júl 2020  128
Veľká Británia pripravuje zoznam krajín, odkiaľ budú môcť ľudia pricestovať bez povinnosti karantény

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Povinnosť absolvovať karanténu po príchode do Veľkej Británie by sa mala v pondelok prestať vzťahovať na občanov desiatok krajín, naznačili podľa spravodajského portálu BBC vládne zdroje.

V súčasnosti dvojtýždňová samoizolácia


V súčasnosti pritom platí, že väčšina ľudí prichádzajúcich na územie Spojeného kráľovstva zo zahraničia, s výnimkou Írska, musí absolvovať dvojtýždňovú samoizoláciu.

Viac o téme: Koronavírus


Ministri však už pred časom naznačili, že pracujú na vytvorení relatívne malého počtu cestovných koridorov. Cestovné a turistické agentúry ich preto žiadali o urgentné špecifikovanie, ako si tieto koridory predstavujú.

Zelené, žlté a červené krajiny


Minulý víkend vláda informovala, že uvoľní obmedzenia na cestovanie do zahraničia a krajiny podľa epidemiologickej situácie označí ako zelené, žlté a červené. Momentálne zas vládne zdroje naznačujú, že do konca týždňa by mali zverejniť veľmi dlhý zoznam krajín.

Podľa predpokladov by mohli ako nízko alebo veľmi nízko rizikové označiť až 75 krajín, z ktorých prichádzajúci ľudia by už od pondelka 6. júla nemuseli povinne podstúpiť karanténu. V niektorých z nich pritom ešte platia reštrikcie pre cestovanie v opačnom smere, teda z Veľkej Británie.

Rizikové krajiny, ako napríklad Spojené štáty, budú označené ako červené.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia pripravuje zoznam krajín, odkiaľ budú môcť ľudia pricestovať bez povinnosti karantény © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.