Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Ozbrojení muži prepadli centrum pre liečbu drogových závislostí, zabili 24 ľudí

 Webnoviny   2. júl 2020  152
Ozbrojení muži prepadli centrum pre liečbu drogových závislostí, zabili 24 ľudí

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Centrum pre liečbu drogových závislostí v mexickom meste Irapuato v štáte Guanajuato prepadli ozbrojení muži a zabili 24 ľudí. Najmenej ďalších sedem osôb utrpelo zranenia, medzi nimi sú aj traja vo vážnom stave.

Je to už druhý útok na liečebné zariadenie v meste počas uplynulého mesiaca a zároveň jeden z najkrvavejších incidentov tento rok. Predchádzajúci útok v inom zariadení si vyžiadal desať mŕtvych. Motív zatiaľ nie je známy, no gangy často útočia na centrá v domnienke, že sa v nich nachádzajú členovia znepriatelených skupín.

Miestna polícia uviedla, že počas najnovšieho prípadu niekoľko ozbrojencov vniklo do budovy, kde prikázali ľuďom ľahnúť si na zem a začali do nich strieľať.

Viac k témam: gang, streľba, útok, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Ozbrojení muži prepadli centrum pre liečbu drogových závislostí, zabili 24 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.