Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia musí mať odvahu konať, podľa Camerona príliš veľa ľudí prijíma istý druh obranného prikrčenia

 Webnoviny   9. máj 2024  99  
Veľká Británia musí mať odvahu konať, podľa Camerona príliš veľa ľudí prijíma istý druh obranného prikrčenia

9.5.2024 (SITA.sk) - Veľká Británia musí mať „odvahu konať“, povedal vo štvrtok britský minister zahraničných vecí David Cameron vo svojom prvom významnom prejave v tejto pozícii. Referuje o tom web The Guardian.

Podľa Camerona príliš veľa ľudí „prijíma určitý druh obranného prikrčenia“ namiesto toho, aby konalo, ale Británia sa môže rozhodnúť zmeniť situáciu spolu so svojimi partnermi.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMy v Británii a na širšom Západe máme nástroj. Otázkou je, či máme odvahu ju použiť - odvahu konať,“ povedal Cameron vo svojom prejave v Národnom centre kybernetickej bezpečnosti.

Povedal, že vláda musí urobiť viac pre uprednostňovanie bezpečnosti, než keď bol premiérom, aby posilnila odolnosť voči skrytým zahraničným vplyvom. Cameron poukázal na útoky na britskú demokraciu v Spojenom kráľovstve a odkázal na podozrivé ruské operácie v Británii.

Viac k témam: Britský minister zahraničných vecí, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Veľká Británia musí mať odvahu konať, podľa Camerona príliš veľa ľudí prijíma istý druh obranného prikrčenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.