Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Varšava pomôže Kyjevu s návratom mužov v odvodovom veku, tvrdí poľský minister obrany Kosiniak-Kamysz

 Webnoviny  25. apríl 2024  91  
Varšava pomôže Kyjevu s návratom mužov v odvodovom veku, tvrdí poľský minister obrany Kosiniak-Kamysz

25.4.2024 (SITA.sk) - Poľsko pomôže Ukrajine s návratom mužov s brannou povinnosťou po tom, ako Kyjev zmenil legislatívu o pasových a konzulárnych službách pre mužov vo veku 18 až 60 rokov žijúcich v zahraničí. Povedal to poľský minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz.

Avšak forma pomoci bude závisieť od ukrajinskej vlády," uviedol minister pre televíznu stanicu Polsat News. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská vláda zakázala posielanie identifikačných dokladov a cestovných pasov mužom vo veku 18 až 60 rokov zdržiavajúcim sa v cudzine.

Ukrajinské veľvyslanectvá a konzuláty už neprijímajú žiadosti o konzulárne služby od ukrajinských mužov „s výnimkou žiadostí o identifikačné doklady pre návrat na Ukrajinu", dodal portál.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Branná povinnosť, Poľský minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská vláda
Zdroj: SITA.sk - Varšava pomôže Kyjevu s návratom mužov v odvodovom veku, tvrdí poľský minister obrany Kosiniak-Kamysz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.