Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Väčšina Ukrajincov považuje všetkých Rusov za zodpovedných za vojnu, očakávajú aj odškodnenia

 Webnoviny  28. júl 2023  111  
Väčšina Ukrajincov považuje všetkých Rusov za zodpovedných za vojnu, očakávajú aj odškodnenia

28.7.2023 (SITA.sk) - Absolútna väčšina Ukrajincov, až 78 %, považuje všetkých občanov Ruska za zodpovedných za ruskú vojenskú agresiu proti Ukrajine. Ako referuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z výsledkov sociologického prieskumu Medzinárodného centra pre ukrajinské víťazstvo (ICUV).

Viac o téme: Vojna na UkrajinePribližne 57 % opýtaných chce, aby bol potrestaný každý, kto mal priame napojenie na plánovanie, schvaľovanie, organizovanie a páchanie vojnových zločinov. Až 95 % opýtaných tiež očakáva, že Ukrajina bude od Ruska žiadať odškodnenie za škody spôsobené počas vojny. V možnosť reálnych reparácií však verí len 40 % obyvateľov.


Prieskum sa uskutočnil od 5. do 15. júna 2023. Celkovo sa doň zapojilo 2 001 respondentov, ktorí dosiahli vek 18 rokov.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Väčšina Ukrajincov považuje všetkých Rusov za zodpovedných za vojnu, očakávajú aj odškodnenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.