Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  19 °C
Mimoriadne správy

Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieru

 Webnoviny   9. jún 2023  77  
Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieru

9.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinci nie sú ochotní vzdať sa územia s cieľom dosiahnuť mier. Iba 10 percent obyvateľov krajiny je presvedčených, že je možné odstúpiť časť územia v záujme dosiahnutia mieru a zachovania nezávislosti.

Teritoriálne ústupky


Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 26. mája do 5. júna tohto roka uskutočnil Kyjevský medzinárodný inštitút sociológie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Absolútna väčšina respondentov (84 %) naďalej súhlasí s tým, že teritoriálne ústupky nie sú prípustné, hoci by vojna trvala dlhšie. Iba 10 percent si myslí, že časti území je možné sa vzdať s cieľom dosiahnuť mier a zachovať si nezávislosť,“ uviedol Kyjevský medzinárodný inštitút sociológie.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNezáleží na jazyku


Väčšina občanov Ukrajiny odmieta ústupky bez ohľadu na to, akým jazykom doma prevažne komunikujú. Proti ústupkom je 85 percent občanov hovoriacich po ukrajinsky a 10 percent z nich by súhlasilo s ústupkami.

Medzi občanmi hovoriacimi po rusky je proti ústupkom 80 percent respondentov a 13 percent z nich by bolo ochotných na ústupky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská invázia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.