Pondelok, 6. apríl 2020
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

V uzavretých nákladných vagónoch sa ukrývali desiatky migrantov vrátane tehotnej ženy

 Webnoviny   4. marec 2020  33
V uzavretých nákladných vagónoch sa ukrývali desiatky migrantov vrátane tehotnej ženy

4.3.2020 (Webnoviny.sk) - Slovinská polícia našla 30 migrantov, ktorí sa skrývali v uzavretých nákladných vagónoch s hlinou. V skupine bolo 12 detí a tehotná žena. Migranti pochádzali zo Sýrie, Iránu a Afganistanu.

Nákladný vlak s 20 vagónmi cestoval zo Srbska do Slovinska. Migrantov v nich našli v utorok na hraničnom priechode Dobova pri Chorvátsku. Podľa polície boli čierni pasažieri prikrytí hlinou a ich životy boli v dôsledku nedostatku kyslíka a tuhnutia hliny v ohrození. Trom z nich poskytli zdravotnícku starostlivosť.

Tisícky migrantov, ktorí uviazli na Balkáne, sa zúfalo snažia dostať do Európskej únie (EÚ). Tisícky ďalších sa pokúšajú vstúpiť na jej územie po tom, ako sa Turecko rozhodlo otvoriť svoje hranice s Gréckom a Bulharskom. Balkánske štáty aj susedné členské štáty EÚ vyjadrili obavy z novej migračnej vlny podobnej tej z rokov 2015 - 2016, počas ktorej cez oblasť prešli smerujúc do západnej Európy státisíce ľudí.

Viac k témam: utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - V uzavretých nákladných vagónoch sa ukrývali desiatky migrantov vrátane tehotnej ženy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.