Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,3 °C
Mimoriadne správy

V uliciach Berlína budú na Silvestra tisícky policajtov, ak by ľudia porušovali prijaté opatrenia proti koronavírusu

 Webnoviny  31. december 2020  55
V uliciach Berlína budú na Silvestra tisícky policajtov, ak by ľudia porušovali prijaté opatrenia proti koronavírusu

31.12.2020 (Webnoviny.sk) - Šéfka berlínskej polície Barbara Slowiková upozornila, že na dodržiavanie zákazu protestov a používania pyrotechniky vo veľkej časti nemeckého hlavného mesta budú počas Silvestra dozerať tisícky policajtov.

Viac o téme: Koronavírus


Pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu rbb-Inforadio vo štvrtok povedala, že polícia je pripravená na možnosť, že ľudia odmietajúci reštrikcie na bránenie šíreniu koronavírusu alebo ľavicoví extrémisti by mohli ignorovať zákaz demonštrácií.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 v Nemecku


Nemecké súdy tento týždeň zamietli žaloby proti zákazu verejných zhromaždení v Berlíne na Silvestra a Nový rok, ktoré úrady uvalili pre pandémiu. Každoročnú šou pod holým nebom pri Brandenburskej bráne v Berlíne, ktorá zvyčajne láka státisíce divákov, organizátori tentoraz zmenili na virtuálne podujatie na sledovanie z domu.

Podľa údajov Inštitútu Roberta Kocha za uplynulý deň v Nemecku pribudlo 32 552 nových infekcií koronavírusom a 964 ľudí v dôsledku nákazy zomrelo.

Viac k témam: Berlín, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, pandemické opatrenia, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk - V uliciach Berlína budú na Silvestra tisícky policajtov, ak by ľudia porušovali prijaté opatrenia proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.