Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Pápež František má zdravotné problémy a nebude celebrovať omšu na Nový rok

 Webnoviny  31. december 2020  51
Pápež František má zdravotné problémy a nebude celebrovať omšu na Nový rok

31.12.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František sa nezúčastní na novoročných cirkevných obradoch pre bolesti chrbta. Informoval o tom vo štvrtok riaditeľ tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni.

Podľa jeho slov má pápež "bolestivý zápal sedacieho nervu" a nebude vo štvrtok večer viesť koncoročné modlitby v Bazilike svätého Petra. Hlava katolíckej cirkvi z rovnakého dôvodu nebude v bazilike celebrovať ani omšu na Nový rok.

Pápež František mal podobné zdravotné problémy aj v minulosti. Zápal sedacieho nervu môže spôsobovať bolesti chrbta alebo nôh. Štvrtkové vešpery aj piatková omša sa uskutočnia, ale budú ich viesť vatikánski kardináli.

Matteo Bruni však dodal, že pápež v piatok na obed z knižnice Apoštolského paláca prednesie naplánované novoročné požehnanie.

Viac k témam: omša
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František má zdravotné problémy a nebude celebrovať omšu na Nový rok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.