Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

V ugandskej rezervácií sa narodilo vzácne mláďa nosorožca tuponosého južného

 Webnoviny   3. august 2020  228
V ugandskej rezervácií sa narodilo vzácne mláďa nosorožca tuponosého južného

3.8.2020 (Webnoviny.sk) - V ugandskej rezervácii sa narodila samička nosorožca tuponosého južného (Ceratotherium simum simum). Nový prírastok, ktorý dostal meno Rhoda, tak zvýšil počet týchto živočíchov v Ziwa Rhino Sanctuary na 31. Narodenie prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter potvrdila nadácia Rhino Fund Uganda, ktorá uviedla, že mláďa aj matka Laloyo sú v poriadku.

Nosorožce tuponosé, ktorého poddruhy sú južný a severný (Ceratotherium simum cottoni), do 80. rokov v Ugande vo voľnej prírode vyhubili. Ich počet sa však zvýšil po zavedení chovného programu v roku 2006, informujú miestne médiá.Na rozdiel od nosorožcov tuponosých severných nie sú ich južní príbuzní ohrození. Ich počet však klesol v dôsledku pytliactva.

Viac k témam: nosorožec, ohrozené druhy, príroda
Zdroj: Webnoviny.sk - V ugandskej rezervácií sa narodilo vzácne mláďa nosorožca tuponosého južného © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.