Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Malé lietadlo narazilo do balkóna kaviarne, mladého vodiča vo výcviku previezli do nemocnice

 Webnoviny   3. august 2020  134
Malé lietadlo narazilo do balkóna kaviarne, mladého vodiča vo výcviku previezli do nemocnice

3.8.2020 (Webnoviny.sk) - Do dedinskej kaviarničky v severnom Grécku v pondelok narazilo malé výcvikové lietadlo. Pri nehode sa zranil mladý pilot, pričom spôsobil aj menšie škody na majetku.

Incident sa stal počas ranného cvičného letu, počas ktorého samostatne letiaci 19-ročný pilot stratil kontrolu nad ľahkým lietadlom a narazil do veľkého stromu na hlavnom námestí v Proti, obci ležiacej v oblasti Serres východne od Solúna.

Strom stlmil silu nárazu a lietadlo následne zasiahlo balkón na prvom poschodí kaviarne. Chvost stroja dopadol na priedomie budovy, ale nevznietil sa. Kaviareň bola v čase leteckej havárie zatvorená.

Pilota previezli do nemocnice so zraneniami, ktoré neohrozujú jeho život. Podľa polície muž býva v susednej dedine a jeho matka bola v inkriminovanom čase v práci práve v Proti neďaleko miesta nehody.

Viac k témam: budova, grécka polícia, kaviareň, letecká nehoda, pilot
Zdroj: Webnoviny.sk - Malé lietadlo narazilo do balkóna kaviarne, mladého vodiča vo výcviku previezli do nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.