Nedeľa, 5. júl 2020
Polojasno  25 °C
Mimoriadne správy

V Ugande sťahujú z predaja viac ako milión nekvalitných kondómov indickej značky

 Webnoviny  19. november 2019  75
V Ugande sťahujú z predaja viac ako milión nekvalitných kondómov indickej značky

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Humanitárna organizácia Marie Stopes sťahuje v Ugande z obehu vyše milióna kondómov. Rozhodla sa pre tento krok po tom, ako ju ugandské úrady upozornili, že ňou distribuované kondómy indickej výroby "neprešli testami kvality".

Podľa ugandského Národného úradu pre kontrolu liečiv (NDA) boli v mnohých kontrolovaných kondómoch indickej značky Life Guard diery, iné sa dali veľmi ľahko roztrhať.

"Môžeme potvrdiť, že dve sady, ktoré sťahujeme, obsahujú okolo 335-tisíc balíčkov, čo znamená, že je v nich vyše milióna kusov kondómov. Zatiaľ sa nám podarilo stiahnuť viac ako polovicu z nich," informovala v utorok organizácia Marie Stopes, ktorá sa zaoberá okrem iného podporou antikoncepcie, a to predovšetkým v afrických krajinách.

Zdroj: Webnoviny.sk - V Ugande sťahujú z predaja viac ako milión nekvalitných kondómov indickej značky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.