Nedeľa, 5. júl 2020
Prevažne slnečno  24,6 °C
Mimoriadne správy

Európska únia sa dohodla so Srbskom na spolupráci pri kontrole hraníc

 Webnoviny  19. november 2019  96
Európska únia sa dohodla so Srbskom na spolupráci pri kontrole hraníc

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Európska únia a Srbsko podpísali dohodu o spolupráci pri kontrole hraníc. Dohoda umožní Európskej agentúre pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) asistovať Srbsku pri kontrole hraníc, uskutočňovať spoločné operácie a so srbským súhlasom nasadzovať tímy v regiónoch Srbska, ktoré susedia s Európskou úniou.

Cieľom týchto aktivít je riešiť problém nelegálnej migrácie a cezhraničnej kriminality. O utorkovom podpise dohody informovala Európska komisia na svojej internetovej stránke.

Ide už o tretiu takúto dohodu EÚ s partnerskou krajinou po tom, ako sa podobné zmluvy podpísali v októbri minulého roka s Albánskom a v októbri tohto roka s Čiernou Horou.

"Chcel by som poďakovať Srbsku za jeho snahu a záväzok zabezpečiť užšiu spoluprácu s EÚ pri kontrole hraníc a migrácie. Je to v záujme Srbska aj EÚ," povedal eurokomisár pre migráciu Dimitris Avramopoulos.

Viac k témam: dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia sa dohodla so Srbskom na spolupráci pri kontrole hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.