Streda, 26. jún 2019
Slnečno  20,2 °C
Mimoriadne správy

V štyroch diecézach v Čile bola razia v rámci vyšetrovania sexuálneho zneužívania detí kňazmi

 Webnoviny  14. september 2018  84
V štyroch diecézach v Čile bola razia v rámci vyšetrovania sexuálneho zneužívania detí kňazmi

SANTIAGO 14. septembra (WebNoviny.sk) - Čilské úrady v rámci vyšetrovania sexuálneho zneužívania detí kňazmi a údajného zatajovania týchto činov biskupmi vykonali vo štvrtok razie v štyroch diecézach.

Desiatky prípadov


Prokurátori uviedli, že prehliadky uskutočnili v diecézach Valparaíso, Chillán, Osorno a Concepción. Miestne médiá zverejnili niekoľko fotografií, na ktorých možno vidieť mužov zákona ako po raziách vynášajú zadržané dokumenty.

Odporúčame:
Tisícky detí v Pensylvánii boli sexuálne zneužívané kňazmi, v správe sú aj konkrétne prípady

Razie nariadil prokurátor Emiliano Arias, ktorý vedie vyšetrovanie v približne 20 prípadoch údajného sexuálneho zneužívania mladistvých zahŕňajúceho skupinu kňazov z mesta Rancagua. Okrem toho tiež vyšetruje údajné znásilnenie štyroch neplnoletých bývalým kňazom diecézy v Santiagu.

Obvinili už vyše 160 ľudí


Podľa prokurátorov v Čile v súčasnosti vedú 119 vyšetrovaní sexuálneho zneužívania mladistvých zo strany duchovných. Úrady v tejto súvislosti obvinili už 167 ľudí, vrátane siedmich biskupov a 96 kňazov.

Minulý mesiac úrady v rámci vyšetrovania vykonali raziu v sídle konferencie čilských biskupov a tiež nedávno predvolali na súd arcibiskupa zo Santiaga, kardinála Ricarda Ezzatiho, aby vypovedal o údajnom dlhoročnom zatajovaní sexuálneho zneužívania.

Viac k témam: Čile, polícia, Rímskokatolícka cirkev, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - V štyroch diecézach v Čile bola razia v rámci vyšetrovania sexuálneho zneužívania detí kňazmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.