Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,9 °C
Mimoriadne správy

V Španielsku sa koronavírusom nakazil každý desiaty obyvateľ, ukazuje výskum

 Webnoviny  15. december 2020  56
V Španielsku sa koronavírusom nakazil každý desiaty obyvateľ, ukazuje výskum

15.12.2020 (Webnoviny.sk) - Každý desiaty obyvateľ Španielska sa do polovice novembra nakazil novým koronavírusom, pričom takmer polovica z týchto prípadov sa vyskytla v lete. Vyplýva to z predbežných výsledkov oficiálneho prieskumu zameraného na výskyt protilátok proti vírusu. Informovali o tom španielske ministerstvo zdravotníctva a španielske hlavné centrum pre epidemiologický výskum, Zdravotný ústav Karola III.

Viac o téme: Koronavírus


Štvrté kolo celoštátnej štúdie výskytu protilátok ukázalo, že 9,9% z viac ako 51 400 testovaných ľudí si od začiatku pandémie vyvinulo protilátky. Podľa Mariny Pollán, riaditeľky Národného epidemiologického centra, zaznamenali najväčšie rozšírenie protilátok u zdravotníckych pracovníkov, opatrovateliek seniorov, upratovačiek a tiež v opatrovateľských domovoch.

Dosiaľ sa koronavírusom podľa prieskumu nakazilo prinajmenšom 4,7 milióna ľudí. Oficiálne údaje ministerstva zdravotníctva pritom uvádzajú 1,75 milióna potvrdených prípadov.

Španielsko tiež potvrdilo 48-tisíc úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Registre nadmerných úmrtí však naznačujú, že skutočný počet je oveľa vyšší.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Pandémia, výskum
Zdroj: Webnoviny.sk - V Španielsku sa koronavírusom nakazil každý desiaty obyvateľ, ukazuje výskum © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.