Pondelok, 23. november 2020
Oblačno  0,2 °C
Mimoriadne správy

V škótskom Aberdeene našli početné ohnisko koronavírusu, zatvorili viaceré prevádzky

 Webnoviny   6. august 2020  88
V škótskom Aberdeene našli početné ohnisko koronavírusu, zatvorili viaceré prevádzky

6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v Škótsku nariadili zatvorenie barov, kaviarní a reštaurácií v tamojšom meste Aberdeen v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Udialo sa tak po tom, ako v miestnom podniku potvrdili ohnisko s 54 prípadmi ochorenia COVID-19.

Na zozname zavretých prevádzok sa nachádza dovedna 28 barov a reštaurácií, tri golfové kluby a futbalový klub.

Viac o téme: Koronavírus


Tie dosiaľ navštívilo okolo 200 osôb, ktoré predtým boli taktiež v spomenutom ohnisku nákazy. Návštevníkom mesta odporučili necestovať doň a obyvatelia Aberdeenu by sa nemali vzďaľovať viac ako 8 kilometrov od domova s výnimkou cesty do práce alebo za nevyhnutnými potrebami.

V uliciach mesta posilnia policajné hliadky. Tie budú monitorovať, či ľudia dodržiavajú opatrenia. Účinnosť nariadení po týždni prehodnotia a v prípade potreby predĺžia na ďalšie obdobie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - V škótskom Aberdeene našli početné ohnisko koronavírusu, zatvorili viaceré prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.