Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

V Sázave sa prevrátil raft s celou posádkou, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť

 Webnoviny  13. júl 2021  159
V Sázave sa prevrátil raft s celou posádkou, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť

13.7.2021 (Webnoviny.sk) - Pod haťou pri Českom Šternberku v utorok skončilo vo vode sedem ľudí z dvoch raftov. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého záchranári na pomoc topiacim sa vyslali päť sanitiek a dva svoje vrtuľníky a tretí na pomoc poslali policajti.

„Prevrátil sa jeden raft, na ktorom bolo asi šesť osôb. Z druhého raftu skočil muž do vody na pomoc ostatným. Muž je v tejto chvíli nezvestný,“ oznámila hovorkyňa benešovskej polície Barbora Schneeweissová.

„Šesť osôb sme už rozviezli do nemocníc v stabilizovanom stave, dve osoby vyzdvihol vrtuľník. Medzi ošetrovanými boli dospelí aj mladiství,“ uviedla prvotné informácie hovorkyňa stredočeských záchranárov Petra Homolová, ktorá neskôr spresnila, že nehoda si vyžiadala jednu obeť.

Hať Český Šternberk na 75,9. kilometri rieky Sázava patrí podľa iDNES.cz k najnebezpečnejším hatiam v Česku. Prejazd úzkym priepustom je extrémne náročný pre silný vodný valec pod haťou.

Viac k témam: nehoda, prevrátený čln, raft
Zdroj: Webnoviny.sk - V Sázave sa prevrátil raft s celou posádkou, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.