Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Dovolenková idylka sa zmenila na peklo, kemp na Orlíku zachvátil požiar (foto)

 Webnoviny  13. júl 2021  92
Dovolenková idylka sa zmenila na peklo, kemp na Orlíku zachvátil požiar (foto)

13.7.2021 (Webnoviny.sk) - Dovolenková idylka sa v priebehu niekoľkých minút zmenila na peklo. Požiar v kempe Radava na českej priehrade Orlík napáchal v pondelok večer rozsiahle materiálne škody. Ako uvádza web TN.cz, približne o 22:20 dostali hasiči oznámenie o požiari v troch karavanoch.

„Horia a vybuchujú karavany. Sú tam ľudia. Mieria tam sanitky. Nevieme, čo sa deje. Na mieste kempu sú obrovské požiare. Je to tam plné ľudí, aj s malými deťmi,“ bezprostredne popísala dianie nemenovaná svedkyňa.

Podľa hovorkyne juhočeských hasičov Venduly Matějů na mieste zasahovalo desať cisterien a štyri automobily. Plameňom napokon podľahlo dovedna 11 karavanov, jedno ďalšie obytné auto, jedno osobné auto i časť neďalekého lesa s rozlohou asi 70 krát 70 metrov. Pri požiari sa nikto nezranil. Rozsah škôd ani príčina požiaru zatiaľ nie sú známe.

Viac k témam: karavany, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Dovolenková idylka sa zmenila na peklo, kemp na Orlíku zachvátil požiar (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.