Sobota, 28. marec 2020
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

V Saudskej Arábii zadržali troch členov kráľovskej rodiny, údajne sa pokúšali o prevrat

 Webnoviny   7. marec 2020  27
V Saudskej Arábii zadržali troch členov kráľovskej rodiny, údajne sa pokúšali o prevrat

7.3.2020 (Webnoviny.sk) - V Saudskej Arábii zatkli troch vysokopostavených členov kráľovskej rodiny vrátane kráľovho brata. Informovali o tom americké médiá. Zatknutia dávajú do súvisu s korunným princom Muhammadom bin Salmánom. V roku 2017 zadržali v Rijáde desiatky ministrov, podnikateľov a členov kráľovskej rodiny po tom, čo ich zatknutie nariadil korunný princ.

Muhammad bin Salmán je považovaný za de facto vládcu púštneho kráľovstva, odkedy ho jeho otec v roku 2016 vymenoval za korunného princa.

Najnovšie zatknutia sa odohrali v piatok ráno, informovali noviny New York Times a Wall Street Journal. Troma zatknutými majú byť kráľov mladší brat, princ Ahmad bin Abdal Azíz, bývalý korunný princ Muhammad bin Najíf a kráľovský bratranec, princ Naváf bin Najíf. Dôvody ich zadržania nie sú známe, majú však súvisieť s údajným pokusom o prevrat.

Viac k témam: kráľovská rodina, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Saudskej Arábii zadržali troch členov kráľovskej rodiny, údajne sa pokúšali o prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.