Pondelok, 6. apríl 2020
Slnečno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Poľský prezident schválil milióny na verejnoprávne médiá, opozícia chcela podporu liečby rakoviny

 Webnoviny   7. marec 2020  30
Poľský prezident schválil milióny na verejnoprávne médiá, opozícia chcela podporu liečby rakoviny

7.3.2020 (Webnoviny.sk) - Poľský prezident Andrzej Duda podpísal zákon, ktorý vyčleňuje takmer dve miliardy zlotých (452 miliónov eur) pre štátnu televíziu a rozhlas, teda médiá, ktoré sa stali hlásnou trúbou pravicovej vlády a prezentujú prezidenta v pozitívnom svetle v čase, keď sa uchádza o znovuzvolenie.

Duda, ktorý pochádza z vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS), podpísal zákon v piatok večer. Aktuálne sa uchádza o druhé funkčné obdobie v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 10. mája.

Jeho rozhodnutie bolo ostro sledované, keďže sa z verejnoprávnych médií v Poľsku stala politická téma. Opozícia žiadala, aby peniaze išli radšej na liečbu rakoviny.

Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc označila poľské štátne médiá za nástroje “vládnej propagandy". Ich riaditelia "netolerujú u zamestnancov žiadnu opozíciu ani neutralitu a prepúšťajú tých, čo sa odmietajú podriadiť," uvádza skupina.

Viac k témam: médiá, poľský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský prezident schválil milióny na verejnoprávne médiá, opozícia chcela podporu liečby rakoviny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.