Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

V Rusku zatkli dve osoby, na Deň víťazstva protestovali proti vojne na Ukrajine

 Webnoviny   9. máj 2022  56
V Rusku zatkli dve osoby, na Deň víťazstva protestovali proti vojne na Ukrajine

9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Najmenej dvoch ľuďoch v pondelok zadržali na Sibíri za to, že niesli protivojnové transparenty. Právna skupina OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, uviedla, že jedna osoba protestovala v meste Irkutsk s transparentom s nápisom „mier“ a ďalšiu zadržali v Novosibirsku počas pochodu Nesmrteľného pluku za to, že niesla transparent s nápisom „Hanbím sa za vás, vnúčatá. My sme bojovali za mier, vy ste si vybrali vojnu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Pochody Nesmrteľného pluku, keď Rusi nesú portréty príbuzných, ktorí sa zúčastnili na druhej svetovej vojne, sa v pondelok konajú v mnohých ruských mestách.

V meste Čita v Zabajkalskom kraji, ktorý je tiež na Sibíri, gubernátor Alexander Osipov niesol portrét vojaka, ktorý v marci zomrel na Ukrajine, informuje agentúra AP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská inváza
Zdroj: Webnoviny.sk - V Rusku zatkli dve osoby, na Deň víťazstva protestovali proti vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.