Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

V Rusku chýbajú lekári a zdravotníci, tvrdí britské vojenské spravodajstvo. Ide o obrovské počty

 Webnoviny  11. február 2024  168  
V Rusku chýbajú lekári a zdravotníci, tvrdí britské vojenské spravodajstvo. Ide o obrovské počty

11.2.2024 (SITA.sk) - Rusko pre vojnu na Ukrajine podľa britského obranného spravodajstva čelí nedostatku lekárov a zdravotníkov. Uviedol to britský rezort obrany v správe, ktorú zverejnil v nedeľu na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Britský rezort obrany odhaduje, že z Ruska utiekli zhruba 2 percentá lekárov a zdravotníkov, aby sa vyhli povolaniu do armády. Ďalších približne 3-tisíc ruských zdravotníkov do vojenskej služby muselo nastúpiť.

Britské obranné spravodajstvo poukazuje aj na správu ruského rezortu zdravotníctva, podľa ktorej krajine chýba zhruba 26 500 lekárov a 58 200 zdravotných sestier. Významný nedostatok lekárov je pritom v 22 ruských regiónoch a sedem ďalších oblastí má akútny nedostatok zdravotníckych špecialistov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - V Rusku chýbajú lekári a zdravotníci, tvrdí britské vojenské spravodajstvo. Ide o obrovské počty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.